Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 111 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Arhiv


Chudoba a půjčky na vysoké úroky jsou důvodem masového vystěhovalectví. Tisk Email

Pátek, 13. února 2015Politický analytik Fatmir Sheholi tvrdí, že za masovým vystěhovalectvím Albánců z Kosova je důsledkem vysoké nezaměstnanosti, nízkých platů a veliké zadluženosti obyvatel Kosova

Podle jeho názoru, masové vystěhovalectví Albánců je důsledkem nesplněných očekávání obyvatel Kosova panující více než 15 let po válce.

Sheholi dodal, že po posledních volbách do kosovského parlamentu očekávali lidé změnu, ke které nedošlo a následná politická krize způsobili odchod obyvatelstva.

Celý článek...
 
Z Kosova uteklo víc než 100.000 Albánců. Tahçi tvrdí, že to je kvůli vízům Tisk Email

Pátek, 13. února 2015PRIŠTINA – Kosovští vládní úředníci říkají, že už začali provádět první opatření k zamezení masové emigrace Albánců z Kosova a Metochie. Útěk přes Maďarsko do zemí EU považují odborníci v Prištině za největší exodus od dob Osmanské říše.

"Začali jsme s odpuštěním dluhů a budeme pokračovat s dalšími opatřeními, jaká nám náš rozpočet dovolení," řekl ministr práce a sociálních věcí v prištinské vládě Arban Abrashi a poukázal na to, že budou provedena opatření ke zlepšení životních podmínek nejvíce zranitelných skupin a podnikatelského prostředí.

Celý článek...
 
Analogie mezi Jugoslávií a Ukrajinou Tisk Email

Středa 11. února 2015 / Stephen KarganovićPodobnosti ve způsobech, jak si počíná západní koalice v souvislosti s ukrajinskou krizí, kterou zplodila a vyhrotila do podoby nelítostného konfliktu, a strategie, které stejní aktéři vyvíjeli v 90. letech, aby vytvořili půdu pro brutální občanskou válku a vyvolali konflikt, který vyústil ve zničení bývalé Jugoslávie, jsou ruskými experty podrobně analyzovány. Důvodů pro takové podrobné zkoumání je přehršle. Za prvé, pokud váš nepříliš imaginativní či přespříliš arogantní nepřítel opakovaně jedná podle stejného schématu, poskytuje vám to značnou strategickou výhodu. Umožňuje vám to do jisté míry předvídat jeho kroky a navrhnout účinná protiopatření.

Celý článek...
 
Napaden školník před školou ve Vitině Tisk Email

Středa, 19.listopadu 2014Neznámé osoby zaútočily včera večer na Sinišu Denkića z Vitini a způsobily mu zranění na hlavě.

Siniša Denkić, který pracuje jako školník, byl napaden před školou v Vitině.

"Nejdřív jsem si myslel, že je to jen vtip, ale pak jsme ucítil silnou ránu.

Celý článek...
 
Ze srbského nebe padaly ruské transportéry Tisk Email

Středa, 19. listopadu 2014 / Mirko Raduševič (Literárky)


Byznys především: Západní Balkán zajímá také State Department. Amos Hochstein, představitel amerického ministerstva zahraničí pro energetickou bezpečnost uspořádal tele-most konferenci s Budapeští týkající se chorvatské naftové společnosti INA a projektu Jižní tok.

Oficiálně telefonická transatlantická konference pojednávala o budoucnosti této společnosti vlastněné maďarskou společností MOL (převzala u nás letos čerpací stanice ruského Lukoil)

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL