Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 1466 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Arhiv


Srbové blokovali silnici u Bujanovce Email

neděle, 10. května 2009

KOSOVSKA KAMENICAAsi tři stovky Srbů z vesnice Donje Korminjane v obci Kosovska Kamenica blokovalo silnici, která vede z Bujanovace do Kosovského Pomoraví (Okres Kosovsko Pomoravlje).Oni pozastavili dopravu v blízkosti vesnice Bela zemka vyjadřující protest kvůli vícedennímu přerušení dodávky elektrické energie.Mluvčí Kosovské policejní služby pro region Gnjilane Ismet Hashani, řekl agentuře FoNet, že nahoře zmíněni Srbové začali házet na policisty kameny.

Celý článek...
 
Obyvatelům Orahovce a Velké Hoči vypnuli proud Email

RADIO KiM : Zaměstnanci tzv. „kosovské elektroenergétické korporace“ vypnuli v pátek všem obyvatelům Veliké Hoči a srbské části Orahovce elektrický proud. Kvůli této situaci byla svolána schůzka obyvatel s představiteli srbské strany.

Starosta srbské části Orahovce Milorad Šorić uvedl, že z koordinačního centra pro Kosovo a Metohiji bylo nařízeno, aby byly podmínky účtování elektrického proudu přijaty. V rozhovoru s předsedou koordinačního centra Zvonimirem Stevićem bylo řečeno že dohoda musí být přijata stejně jako tomu bylo v Lipljanu, Goraždevci, Peći a Vučitrnu, což znamená souhlas s platbou měsíční zálohy ve výši 26 eur na domácnost, o čemž je nutné podepsat smlouvu. Šorić dále požaduje, aby byly všechny dosavadní dluhy anulovány.

 
Celý článek...
 
Žáci osmých tříd z Kosova a Metohije zítra v Bělěhradě Email
Bělěhrad - Do Bělěhradu zítra přijede okolo 1400 žáků osmých tříd z Kosova a Metohije, kteří se zúčastní manifestace „Malá maturita-velike srdce“. Žáci budou ubytováni u svých vrstevníků v srbském hlavním mestě do 12. května.

Žáci z Kosova a Metohije se se svými vrstevníky z Bělěhradu zúčastní kutlurních, sportovních a zábavních akcí v Bělěhradě, uvedl zástupce srbského Ministerstva pro Kosovo a Metohiji.Příjezd žáků z Kosova a Metohije do Bělěhradu je plánován na 16.30, kdy je před budovou vlády bude očekávat ministr školství Žarko Obradović a náměstek ministra pro Kosovo a Metohijí Bojan Andjelović.

Manifestaci “Malá maturita-veliké srdce“ v Bělehradě pořádá již po čtvrté ministerstvo pro Kosovu a Metohiji a ministerstvo školství.

 
Ministr Lajčák: „Kdo rozhodne kde se nachází hranice?" Tisk Email

úterý, 5. května 2009

BRATISLAVA  -- Šéf slovenské diplomacie Miroslav Lajčák vzkazuje, že mezinárodní právo má spočívat na principech, co se vztahuje i na stanovisko této zemi k uznání Kosova.

„To není otázka pro současnou, nebo pro nějakou budoucí vládu. Existuje stanovisko slovenského parlamentu, který představuje názor celého politického spektra s výjimkou Strany maďarské koalice. Naše pozice ke Kosovu vychází z toho, že nepovažujeme za správné, že jednostranně vyhlásilo nezávislost, uvedl Lajčák v interview pro slovenský deník „Pravda“ po strávených prvních 100 dnů ve funkci ministra zahraničí Slovenské republiky.


Celý článek...
 
Vláda Republiky Srbsko nespokojena s působením policejní mise Evropské unie EULEX Email

pátek, 1.  května 2009  - zdroj: RTS

Nové střety v Brđanech. Policie EULEX ještě jednou poslala demonstrantům slzný plyn. Poslední události v severu Kosova a Metochie „zvětšili podezření ve spravnost působení mise EU“, řekl ministr pro Kosovo a Metochii ve Vládě Republiky Srbsko Goran Bogdanović

EULEX a kosovská policie ještě jednou se střetli se srbskými demonstranty ve čtvrti Brđani, nedaleko od centra severní, srbské části Kosovské Mitrovice, ale v tomto incidentu nebylo zraněných.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL