Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 421 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Arhiv


Nový světový řád a zničení Jugoslávie Tisk Email

Středa, 12. srpna 2015 / John LaughlandAčkoli kosovská válka a obžaloba Slobodana Miloševiće představovaly radikální rozchod s mezinárodním řádem, jak byl ustaven po 2. světové válce, nespadly tak úplně z čistého nebe. Ideje nadnárodního uspořádání se osnovaly po celé desetiletí a byly povzbuzeny především novým uvažováním vycházejícím z Washingtonu. 11. září 1990 vyhlásil prezident George H. W. Bush ve své řeči v Kongresu „nový světový řád“. [1]
Celý článek...
 
„Kultura násilí a zločinu“: Kanun Leka Dukagjiniho a vzestup albánského sexuálního otrokářství Tisk Email

Úterý, 21. července 2015 / Jana Arsovska1. Úvod

V posledním desetiletí vyšlo mnoho mezinárodních a lokálních publikací, které se pokoušely sumarizovat situaci organizovaného zločinu na Balkáně. Mediální obrazy tohoto regionu opakovaně líčily témata nepřátelství, násilí a organizovaných kriminálních aktivit. Společně s tématy rozpadu a složitosti se násilí a organizovaný zločin staly součástí toho, co výraz „Balkán“ evokuje a obestírá. Zatímco představa Balkánu jako permanentního „přirozeného“ zdroje násilí a nestability v Evropě časově předchází 1. světovou válku, novou platnost tato představa získala zvláště během a po válkách o jugoslávské dědictví (v 90. letech). Balkánský region je nicméně obýván sedmi velkými národy a množstvím etnik, přičemž všechny mají svou jedinečnost a určující rysy. Nedávno jedno z těchto etnik obzvlášť upoutalo mezinárodní pozornost.

Podle mnoha zdrojů jsou etničtí Albánci masívně zapleteni do nejrůznějších kriminálních aktivit. Mnoho zločineckých skupin etnických Albánců hbitě převzalo kriminální trhy po celé Evropě. Do obecného povědomí se zapsaly jako jedna z hlavních hrozeb pro EU a Norsko. [1]

Celý článek...
 
Merkelová: Za situaci v Kosovu neseme zodpovědnost! Tisk Email

Pondělí, 6.července 2015 / Prní zprávy


Neseme zodpovědnost za situaci v Kosovu. Chci jen připomenout, že stovky vojáků jsou v Kosovu pro zmírnění napětí mezi Albánci a srbskou menšinou, uvedla německá kancléřka Angela Merkelová.Celý článek...
 
Zatčen Ramush Haradinaj, týden před tím Naser Orić - dva váleční zločinci, které jistojistě pustí Tisk Email

Středa, 17. června 2015 / KrstaricaNa základě mezinárodního zatykače byl dnes ve Slovinsku zatčen Ramush Haradinaj, bývalý vysoký důstojník tzv. Kosovské osvobozenecké armády (UÇK). Zatykač vydalo Srbsko v roce 2006 na základě toho, že je R. Haradinaj důvodně podezřelý z páchání válečných zločinů v letech 1998-9 na území jihosrbské provincie Kosovo a Metochie.


Celý článek...
 
´Hrdina´ kumanovské bitky pohřben Tisk Email

Pondělí, 25. května 2015V Dečanech na okupovaném Kosovu byl včera uspořádán vzpomínkový akt u příležitosti smrti Bega Rizaje, jednoho z kosovsko-albánských účastníků ozbrojeného střetu v makedonském Kumanovu.

Vzpomínky na velitele tzv. zvláštní jednotky 'Černí orlové' se účastnilo asi tisíc kosovských Albánců. Rizaje 'doprovázeli' muži v uniformách bývalé, dnes okupačními úřady zakázané teroristické organizace, Kosovské osvobozenecké armády - UÇK.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL