Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 75 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Naše akce
Z cesty do Kosova a Metochie Email


Naše sdružení podniklo ve dnech 29. 4. až 6. 5. 2009 cestu do Kosova a Metohie. Při té příležitosti jsme tam odvezli dětem hračky, oblečení, počítače, osobní a hygienické potřeby. V průběhu měsíce června 2009 budete mít možnost vidět fotografie a videa z této cesty v sekci Galerie.

Celý článek...
 
Beseda o Srbsku a Kosovu v Pardubicích Email

Dne 25. ledna uspořádalo občanské sdružení Most pro lidská práva, které sídlí v Pardubicích, besedu na téma Srbsko a Kosovo. Beseda se konala v pardubickém Domě techniků. Vzácným hostem večera byl pan profesor Rajko Doleček, který cestu do Pardubic vážil ve svých 85 letech až z Ostravy. Besedy se zúčastnili členové občanského sdružení Přátelé Srbů na Kosovu Václav Dvořák, Karel Hyka, Pavel Křivka a František Postupa. Na začátku setkání vystoupil prof. Doleček s krátkou přednáškou, ve které se snažil objasnit dlouhou historii konfliktu mezi kosovskými Albánci a Srby. Na mnoha příkladech poukázal na to, jak světová média a političtí představitelé Západu o kosovské krizi účelově lhali.

Celý článek...
 
Češi protestovali proti nezávislosti Kosova. Email

Pátek, 18. února 2011


Na hlavním pražském náměstí – Václavském – jednom z největších v Evropě, rozvinula včera skupina mladých Čechů anglicky psaný transparent. Bylo na něm napsáno: „Na prodej – játra,ledviny, plíce, srdce. Kontakt: Hašim Taçi“. Tímto způsobem chtěli mladí Pražané, s jistou dávkou ironie, obrátit pozornost tisíců turistů z celého světa, kteří procházeli po nejnavštěvovanějším místě hlavního města Česka.Bylo to na protestním shromáždění, které svolalo občanské sdružení Přátelé Srbů na Kosovu.


Nedaleko od tohoto „inzerátu“ členové Sdružení a početní sympatizanti boje Srbů za obranu jejich hodnot na Kosovu a v krajích na jižním konci Srbska, při příležitosti třetího výročí nelegálního jednostranného prohlášení nezávislosti Kosova, zorganizovali sérii vystoupení.

Při té příležitosti ještě jednou vyzvali občany své země, aby dál a častěji než dosud, poskytovali podporu srbskému boji.Na shromáždění jako host hovořila bělehradská politička Marina Raguš.


Celý článek...
 
Demonstrace k 3. výročí vyhlášení nezávislosti Kosova (Tisková zpráva ) Email

Středa, 16. února 2011

Dne 17. února 2011 od 16:00 se v Praze na Václavském náměstí bude konat demonstrace proti jednostranně vyhlášené nezávislosti tzv. Republiky Kosovo a jejímu uznání Českou republikou a dalšími zeměmi. Vyhlášením nezávislosti prozatímními institucemi samosprávy Kosova došlo k porušení stále platné rezoluce Rady bezpečnosti OSN č. 1244 z roku 1999, která stvrzuje územní celistvost Srbska v souladu s Helsinským závěrečným aktem (1975).

Celý článek...
 
Demonstrace k 2. výročí vyhlášení nezávislosti Kosova Email

Dne 17. února 2010 od 16:00 se v Praze na Václavském náměstí konala demonstrace proti jednostranně vyhlášené nezávislosti tzv. Republiky Kosovo a jejímu uznání ze strany České republiky a dalších zemí. Demonstraci svolalo občanské sdružení Přátelé Srbů na Kosovu.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL