Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 132 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Naše akce
POZNÁVACÍ AUTOBUSOVÝ ZÁJEZD NA KOSOVO Tisk Email
se uskuteční od 27. června (resp. 28. 6. 2014) do 6. července 2014.
Cena za dopravu 5 000 Kč na osobu.
Cesta


Odjezd v pátek večer 27. června 2014 (nebo v sobotu 28. června 2014 ráno - ještě upřesníme podle spojení spolucestovatelů z Polska a Slovenska) z Prahy, další cestující nabereme cestou v Brněv Bratislavě. Návrat v neděli odpoledne 9. července 2014 do Prahy (před tím nás opustí někteří spolucestující v Bratislavě a v Brně). Cena za dopravu je 5000 Kč na osobu (cestující z Brna mají slevu 300 Kč, cestující z Bratislavy 500 Kč).


Ubytování a stravaNa Kosmetu budeme bydlet v srbských rodinách ve vinařské vesnici Velika Choča. Ubytování a stravu si každý hradí sám. Cena ubytování u Srbů je 5-6 Euro/noc. Stravovat se budeme během našich cest po Kosmetu v srbských či albánských restauracích. Místní ceny jsou velmi příznivé.


Program


Navštívíme tři nejvýznamnější středověké pravoslavné kláštery: Visoki Dečani, Gračanica a Pećka Patrijaršija. Výlet do Prizrenu a do horských center v pohoří Šarplanina (Brezovica, Štrpce). Návštěva několika srbských sídel: Orachovac, Novake, Osojane, Žać, Lukavac a kontejnerového sídliště pro srbské a romské vysídlence v Gračanici. Prohlídka Prištiny a Kosovské Mitrovice.


Bezpečnost

Cestování po Kosmetu je v rámci větší skupiny bezpečné. Zájemce prosíme, aby si před odjezdem zařídili cestovní pojištění. Po celou dobu cesty budeme v kontaktu se Zastupitelským úřadem ČR v Prištině. Během našeho minulého zájezdu v roce 2012 byl náš pohyb po Kosmetu bedlivě monitorován Kosovskou policejní službou.
ZÁJEMCI, hlaste se mailem na adresu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Bude vybírána záloha 1 500 Kč. Vážní zájemci ji musí zaplatit do 20.5.2014 na účet našeho sdružení č. 989111/5500. Od 1. června 2014 bude záloha nevratná. Doplatek 3 500 Kč budeme vybírat před odjezdem na Kosovo u autobusu.

Autobus pojede po trase Praha - Brno - Bratislava - Szeged - Horgoš - Novi Sad - Bělehrad - Niš - přechod Merdare - Podujevo - Velika Choča. Zpáteční cesta povede pravděpodobně přes Kosovskou Mitrovici a Ibarskou magistrálou do Bělehradu a pak přes Vojvodinu a Maďarsko stejnou cestou zpět.

Občané zemí jako je Česko, Slovensko či Polsko k této cestě nepotřebují víza. Na cestu potřebujete z dokladů pouze platný cestovní pas.

(V případě malého zájmu bude zájezd zrušen a záloha ihned vrácena v plné výši.)

Kontaktní osoby - organizátoři zájezdu: 

Václav Dvořák ( Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript ) a Karel Hyka ( Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript )


Mgr. Václav Dvořák
předseda
Přátelé Srbů na Kosovu, občanské sdružení


 
Pietní akt k výročí bombardování Jugoslávie letouny NATO Tisk Email

Neděle, 25. března 2012Včera večer jsme se sešli v Mostecké ulici na pražské Malé Straně před budovou velvyslanectví Republiky Srbsko. V krátkých projevech jsme si připomenuli nevinné oběti barbarského bombardování Jugoslávie, vylhané důvody, které k agresi NATO na Balkánu vedly a strašné důsledky, které tento akt mezinárodního násilí přinesl lidem v této oblasti světa.

Na Kosovu byla k vládě dosazena kosovsko-albánská narkomafie, která posléze vyhlásila i svůj „nezávislý stát“ Republika Kosova. NATO při vstupu na Kosovo slibovalo ústy Javiera Solany, Tonyho Blaira a Billa Clintona, že ochrání místní multietnickou společnost. Nic z toho se nestalo.

Celý článek...
 
Již zítra - sobota 24. 3. 2012 ve 20,00 hod. - Mostecká ulice v Praze - pietní akt k výročí barbarského bombardování Srbska v roce 1999 Tisk Email


Přátelé, přijďte s námi zavzpomínat na oběti nesmyslného a barbarského bombardování Jugoslávie letouny NATO v roce 1999.

Sejdeme se v Mostecké ulici na Malé Straně 24.3.2012 ve 20,00 hod. - v době, kdy před 13 lety dopadly na Srbsko první bomby a zabily první srbské děti a civilisty.

Připomeneme si, že bombardování mělo zajistit vítězství zločinné kosovsko-albánské narkomafie nad jugoslávským sociálním a multietnických státem. Připomenem si  spoluvinu české vládnoucí "elity" na tomto útoku, proti našim odvěkým srbským a černohorským přátelům a bratřím, s kterými nás pojí podobné historické skutečnosti a zkoušky.

Připemeneme si i to, jak dnes Evropská unie pod německým vedením vydírá Srby a Srbsko a porušuje mezinárodní právo a nepokrytě straní kosovsko-albánským válečným zločincům a obchodníkům s lidskými orgány.

Hanba agresorům! Na oběti nikdy nezapomeneme!


 
Demonstrace proti uznání „Republiky Kosova“ na Václavském náměstí v Praze Tisk Email

Pondělí, 20. února 2012V pátek - 17. 2. 2012 - odpoledne jsme se sešli na Václavském náměstí, abychom si připomenuli hanebný čin Karla Schwarzenberga a vlády Mirka Topolánka, kterého se dopustili uznáním samozvaného ilegálního narkostátu „Republika Kosova“. V čele tohoto „státního útvaru“, který leží na území okupované jihosrbské provincie Kosova a Metochie, stojí lidé, kteří vládnou drogovému obchodu v Evropě. Někteří z nich, jako současný ministerský předseda Hashim Thaçi nebo bývalý ministerský předseda Ramush Haradinaj  jsou důvodně podezřelí z popravování srbských zajatců – vojáků i

Celý článek...
 
Další fotografie z předání daru ve Štrpcích Tisk Email

Ředitel nemocnice ve Štrpcích MUDr. Radojko Savić předává veliteli čeksé jendotky KFOR majoru Ing. Josefu Nejedlému vyřezávanou ikonu svatého Nikoly - patrona své rodiny. Řezba je osobní dar pro Ing. Václav Hajného v Brně, který stál u zrodu celé darovací akce.


 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL