Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.



Právě připojeni - hostů: 164 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA





Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balné



Objednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA




DOPORUČENÁ KNIHA:



Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.





Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.




  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Třicet pět států světa předalo mezinárodnímu soudnímu dvoru svá stanoviska Email

 35 států světa, členů OSN předalo s předstihem mezinárodnímu soudnímu dvoru podklady k účasti v jednání o „nezávislosti“ Kosova. Analytici předpokládají, že by mohlo jít o proces s největší účastí států v historii existence tohoto soudu.
Mezinárodní soudní dvůr v Haagu oznámil, že 35 států, členů OSN soudu v předstihu předložilo svá stanoviska a návrhy k procesu posouzení legitimity vyhlášení „nezávislosti“ Kosova a Metohie.
Podklady předložili: Česká republika, Francie, Kypr, Čína, Švýcarsko, Rumunsko, Albánie, Austrálie, Egypt, Spolková republika Německo, Slovensko, Rusko, Finsko, Polsko, Lucembursko Libye, Velká Británie, USA, Srbsko, Španělsko, Írán, Estonsko, Norsko, Nizozemí, Slovinsko, Lotyšsko, Japonsko, Brazílie, Irsko, Dánsko, Argentína, Ázerbájdžán, Maledivy, Siera Leone a Bolívie, uvádí tiskové prohlášení mezinárodního soudního dvoru..

Kromě těchto zemí předložily podklady rovněž instituce samozvané „vlády“ Kosova a Metohie. Na seznamu, který zveřejnil mezinárodní soudní dvůr, není Kosovo uvedeno, protože není členem OSN.

Mezi 35 státy, jejichž instituce předaly mezinárodnímu soudnímu dvoru svá stanoviska je i 5 stálých členů rady bezpečnosti OSN: Čína, Francie, Rusko, USA a Velká Británie.

Z ostatních, nestálých členů RB OSN stanoviska soudu předložili Austrálie a Japonsko, Dosud tak neučinili Burkina Faso, Kostarika, Chorvatsko, Libanon, Mexiko, Turecko, Uganda a Vietnam.

Z 22 států EU, jež Kosovo uznaly jich dosud 7 svá stanoviska nepředložilo (Belgie, Bulharsko, Maďarsko, Litva, Malta, Portugalsko a Švédsko).

Z 5 členů EU, kteří Kosovo neuznali, stanovisko soudu předložili Španělsko, Slovensko, Kypr a Rumunsko.

Termín doručení stanovisek byl 17. Duben 2009.

Státy a organizace, které doručili svá stanoviska ve stanoveném termínu mají podle pravidel mezinárodního soudního dvoru možnost dodat další písemná stanoviska do 17. Července 2009.

"Vláda Slovenské republiky je přesvědčena, že mezinárodní soudní dvůr dospěje k takovému rozhodnutí, které bude v souladu s platnými normami mezinárodního práva souvisejícími s případem jednostranně vyhlášení „nezávislosti“ Kosova", uvedl šéf slovenské diplomacie Miroslav Lajčák.

Dle jeho slov Slovensko neuznalo jednostranně vyhlášenou „nezávislost“ Kosova, a to bez konzultace se srbskou stranou, ale s ohledem na mezinárodní právo.